• BIST 104.918
  • Altın 147,092
  • Dolar 3,4930
  • Euro 4,1820
  • İzmir 17 °C
  • Manisa 8 °C
  • Balıkesir 15 °C

Yelkende şampiyonlar belli oldu

Yelkende şampiyonlar belli oldu
YELKENDE ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

Türkiye Yelken Federasyonu’nun (TYF) 2017 faaliyet programında yer alan “TYF Türkiye Şampiyonası”nda 420-470, Pirat, Laser Standard ve Finn sınıflarının şampiyonları Çeşme’de belli oldu.

420 genelde Deniz Saltık-Aylin Tezol, 470 genelde Tora Kutoğlu-Bora Kütük, Laser Standard genelde Mustafa Çakır, Laser Standard gençte Berkay Abay, Pirat genelde Murat Suntay-A. Hüseyin Yanardağ, Finn genelde Mehmet Arif Erdem, RS:X erkekte Onur C. Biriz, RS:X genel ve RS:X kadında Dilara Uralp, RS:X genç erkekte Luis Göktepe, RS:X genç kızda Derin Günenç, RS:One erkeklerde Nikita Chetvernya, RS:One kadında Arya Şener, RS:One kadında Arya Şener, Techno293 U13 genel ve kızda Merve Vatan, Techno293 U15 genelde Miray Şakı, Techno293 U15 kızda Nehir Helvacıoğlu, Techno293 U17 genelde Batuhan Arslan, Techno293 U17 kızda Eda Yavuz Türkiye Şampiyonluğu unvanını hak ettiler.

Türkiye’nin en iyi yelkencileri İzmir’de belli oldu. TYF’nin 2017 faaliyet programında yer alan, yelkende şampiyonların belirlendiği “TYF Türkiye Şampiyonası”nda ilk haftada belli olan Optimist, Laser 4.7 ve Laser Radial sınıflarından sonra 420-470, Pirat, Laser Standard, Finn, RS:X, RS:One ve Techno293 sınıflarında da mutlu sona ulaşanlar belli oldu. Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışlar sonrasında şampiyon olan sporcular kupalarına kavuştu.

TYF Türkiye Şampiyonası’nın ikinci haftasında sınıfların podyumları şu şekilde oluştu: 

420 GENEL

  1. Deniz Saltık-Aylin Tezol                     Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü
  2. Tansu Emir Şarlak-Atıl Api                            İstanbul Yelken Kulübü
  3. Arman Tıhmınlıoğlu-Ferit Arman Çavdar     Solo Yelken İhtisas Kulübü

420 KIZ

  1. Deniz Altık-Aylin Tezol                             Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü
  2. Begüm Böke-Zeynep Koçyiğit                 Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi

 

420 GENÇ

  1. Deniz Altık-Aylin Tezol                             Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü
  2. Tansu Emir Şarlak-Atıl Api                                  İstanbul Yelken Kulübü
  3. Arman Tıhmınlıoğlu-Ferit Arman Çavdar                       Solo Yelken İhtisas Kulübü

470 GENEL

  1. Tora Kutoğlu-Bora Kütük                   Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi
  2. Sergen Birincioğlu-Fırat Şahin           Ferdi-Gökova Yelken Kulübü
  3. Yücehan Aslan-Alaatin Kartal                        Gökova Yelken Kulübü

470 GENÇ

  1. Sergen Birincioğlu-Fırat Şahin                Ferdi-Gökova Yelken Kulübü
  2. Yücehan Aslan-Alaatin Kartal                  Gökova Yelken Kulübü
  3. Uğur Esen-Ömer Olgaç                           Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi

LASER STANDARD GENEL

  1. Mustafa Çakır                                    Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
  2. Berkay Abay                                       Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
  3. Mehmet Duran Dinç                          Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

LASER STANDARD GENÇ

  1. Berkay Abay                                      Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
  2. Mehmet Duran Dinç                         Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi
  3. Haydar Baran Dinç                            Marina Dragos Yelken ve İhtisas Kulübü

PİRAT GENEL

  1. Murat Suntay-A. Hüsen Yanardağ     İstanbul Yelken Kulübü
  2. Haluk Suntay-M.İrfan Gezici              İstanbul Yelken Kulübü
  3. Burak Cora-Cihan Güvenç                 Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi

FİNN GENEL

  1. Mehmet Arif Erdem                          Kalamış Yelken Kulübü

 

RS:X ERKEK

  1. Onur Cavit Biriz                                       Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi
  2. Özgür Can Doğan                                    Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi
  3. İsa Pamir Saçkan                                     Ferdi

 

RS:X GENEL

  1. Dilara Uralp                                             Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü
  2. Luis Göktepe                                            Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü
  3. Murtaza Berkay Okumuş                        İçdaş Spor Kulübü

RS:X KADIN

  1. Dilara Uralp                                             Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü        
  2. Derin Günenç                                          Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

RS:X GENÇ ERKEK

  1. Luis Göktepe                                            Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü
  2. Murtaza Berkay Okumuş                        İçdaş Spor Kulübü
  3. Bora Şen                                                  A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

RS:X GENÇ KIZ

  1. Derin Günenç                                          Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

RS: ONE ERKEK

  1. Nikita Chetvernya                                               Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü
  2. Bora Mert Volkan                                               Türk Balıkadamları Spor Kulübü
  3. Yağış Ege Küçükaydın                              Türk Balıkadamları Spor Kulübü

RS: ONE KADIN

  1. Arya Şener                                               A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

TECHNO293 U-13 GENEL

  1. Merve Vatan                                           İçdaş Spor Kulübü
  2. Sezer Tuğçe Akyıldız                                İçdaş Spor Kulübü
  3. Alexandra Louisa Schmidt                       Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü
  4. Mert Özgü                                                           Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü
  5. Alaz İneler                                                           A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

TECHNO293 U-13 KIZ

  1. Merve Vatan                                           İçdaş Spor Kulübü
  2. Sezer Tuğçe Akyıldız                                İçdaş Spor Kulübü
  3. Alexandra Louisa Schmidt                       Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü

TECHNO293 U-15 GENEL

  1. Miray Şakı                                                           İçdaş Spor Kulübü
  2. Dora Derinler                                          Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü
  3. Toprak Nardalı                                        A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

TECHNO293 U-15 KIZ

  1. Nehir Helvacıoğlu                                               İçdaş Spor Kulübü

TECHNO293 U-17 GENEL

  1. Batuhan Arslan                                        A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
  2. Bora Vural                                                           A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
  3. Jeremy Berke Zalma                               Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

TECHNO293 U-17 KIZ

  1. Eda Yavuz                                                A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
  2. Ayşe Zeynep Türkoğlu                             İçdaş Spor Kulübü
  3. Ayşe Su Aygüven                                      Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü

İZMİR, Balçova, Çiğli, Gaziemir, Karşıyaka, Konak, Aliağa, Bayındır, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Dikili, Foça, Karaburun, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Menemen, Narlıbahçe, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla, Güzelbahçe, Urla

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 232 616 28 78 Faks : 0 232 616 16 14